4. LIGA KZS: PORAZ NA 1. TEKMI ČETRTFINALA

ELE 8. marec, 2022
358

Na 1. tekmi četrtfinala 4. lige je Elektra doživela poraz. V Šoštanju so bili boljši gostje z Gorenje vasi z rezultatom 93:76. Elektra je v prvem polčasu nekako uspela držati priključek z izkušenimi gosti. Nikakor ni uspela vnovčiti daljše klopi in nasprotniku vsiliti svojo hitro igro, s katero bi jih utrudili. Gostje so v drugem polčasu s počasno in učinkovito igro povzročali vse več nervoze v domači ekipi, ki je po nekaj neposrečenih sodniških odločitvah eskalirala v tretji četrtini, ko je bil zaradi dveh tehničnih napak izključen domači trerner Duško Maličević. Kljub temu so Šoštanjčani v zadnji četrtini približali na 6 točk zaostanka, za kaj več je zmanjkalo energije. Gorenja vas je na koncu zmagala z veliko prednostjo, ki pred povratno tekmo ohranja zelo malo upanja za napredovanje v polfinale. Elektra bi morala za napredovanje v gosteh zmagati za več kot 17 točk.

05.03.2022, 19:00, Športna dvorana Šoštanj; Četrtfinale, 1. tekma ELEKTRA ŠOŠTANJ 76 - 93 GORENJA VAS (18 : 20, 18 : 17, 18 : 27, 22 : 29) Ojsteršek B. 20, Špegel 15, Babajić 10, Aračič 8, Razdevšek 6, Ojsteršek V. 5, Sovič 5, Stropnik 5, Miklavžina 2. Statistika Naslednja tekma bo  12. marca 2022, ko Elektra  gostuje v Gorenju vasi.