2. SKL: Elektra izpolnila cilj sezone 2016/17 in obstala v 2. SKL

ELE 26. april, 2017
242

šoštanjski košarkarji so si v dveh tekmah proti ekipi Hrastnika zagotovili tako željeni obstanek V 2. slovenski košarkarski ligi. Po prvi tekmi v Hrastniku ni kazalo preveč dobro, saj so domačini zmagali kar s 14 točkami razlike (80:66). V oči je bodel predvsem bled pristop Elektre, ki nikakor ni našla odgovora na borbeno igro Hrastinka. V šoštanju je bila slika popolnoma drugačna. Na veliko veselje ljubiteljev košarke v šoštanju, so domači košarkaji že od 1. minute tekme pokazali popolnoma drugačen obraz in z izjemno agresivno igro, tako v napadu kot v obrambi, iz minute v minuto višali prednost. Ob Rolex Day-Date II Replica polčasu je ta znašala 11 točk. Gostje iz Hrastnika, ki so se zanašali predvsen na Gašperja Ovnika in Dejana Godiclja, so v drugem polčasu nekako uspeli držati razliko okrog 15 točk (za napredovanje bi potrebovali poraz z manj kot 14 točkami razlike) vse do zadnje minute, ko so domačini le strnili vrste ter razliko povišali na končnih 19 točk. Glavni junak domačninov je bil definitivno Žiga Zagorc, ki je poleg tega, da je dosegel največ točk (21), ekipo odlično vodil v odločilnih trenutkih ter se dobesedno metal "na glavo" za vsako žogo. Kot ponavadi, je svoje dodal Sanel Bajramliæ (19), z izjemno zrelo igro je zelo navdušil tudi Rok Žnidar Petelinšek (15 točk). Košarkarski klub Elektra se za uspešno izvedeno sezono 2016/2017 iskreno zahvaljuje vsem igralcem (tudi tistim, ki niste več del ekipe) na čelu s trenerjem Vladimirjem Rizmanom in tehničnim vodjem Francem Vahom, saj bomo lahko po vaši zaslugi naslednje sezono v šoštanju spet gledali 2. SKL. Velika zahvavala gre tudi vsem gledalcem in navijačem kluba, ki ste nas bučno spremljali na vseh domačih ter tudi gostujočih tekmah. NAPREJ ELEKTRA!