1. SKL za moške: Elektra še naprej za petami moštvom iz LG

ELE 14. november, 2005
197
Tekmo s Kraškim zidarjem JK so morali košarkarji Elektre Esotecha zaradi zasedenosti dvorane v Šoštanju odigrati v velenjski Rdeči dvorani, v kateri so pred tem opravili le en trening. Tudi v novih razmerah pa so se dobro znašli, saj so vodili od ...

Delo - Pon, 14.11.2005

Nuhanovič zadeval in letel - Tudi v Velenju po domače

Velenje – Tekmo s Kraškim zidarjem JK so morali košarkarji Elektre Esotecha zaradi zasedenosti dvorane v Šoštanju odigrati v velenjski Rdeči dvorani, v kateri so pred tem opravili le en trening. Tudi v novih razmerah pa so se dobro znašli, saj so vodili od prve do zadnje minute. Na strani gostiteljev sta tekmo odlično začela Grega Mali in Salih Nuhanovič, pri gostih je korak z njima držal le Jan Močnik, tako da so Šoštanjčani že v 7. minuti vodili z 19:15. Tudi v drugem delu je Nuhanovič nadaljeval v odličnem slogu, Dušan Hauptman pa je na igrišče poslal Marjana Vidoviča, ki je le v drugi četrtini dosegel 16 točk (Elektra Esotech skupaj 25), od tega štiri trojke iz petih poskusov. Prednost razigranih Šoštanjčanov je tako narasla že na 52:37, s trojko v zadnji sekundi je zaostanek nekoliko omilil Saša Mučič.

Tudi tretjo četrtino je Elektra Esotech začela silovito, z delnim rezultatom 12:4, tako da je prednost narasla že na dvajset točk (64:44). Bojeviti Sežanci pa se niso vdali. Razpoloženi Mučič je bil nevaren tako izpod koša kot pri metih za tri točke in »zidarji« so na začetku zadnjega dela igre znižali zaostanek na enajst točk (74:63). S svojo peto trojko je njihov trud uničil Vidovič, najboljši mož na igrišču pa je bil zagotovo domači center Nuhanovič, ki je dosegel »dvojnega dvojčka« (19 točk in 11 skokov, od tega pet v napadu), temu pa je dodal kar sedem atraktivnih blokad.

Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: »Kot sem napovedoval, je bila to za nas težka tekma, čeprav smo imeli skoz rezultatsko prednost. Prvič v letošnji sezoni smo dobili skok, vesel sem, da so se fantje borili in v obrambi igrali zelo korektno.«

Bojan Lazič, trener Kraškega zidarja JK: »Elektra je igrala fenomenalno, predvsem v prvem delu. Takrat je prišla do izraza njihova individualna kakovost. Poskušali smo vse, kar pa ni prineslo rezultata.«