ELE 11. april, 2006

1. A SKL sedaj LIGA UPC TELEMACH

V ponedeljek, 10.4.2006, sta ob 13.00 uri v prostorih Košarkarske zveze Slovenije slovenska krovna košarkarska organizacija in podjetje UPC TELEMACH d.o.o. podpisala pogodbo o pokroviteljstvu I. A SKL v drugem delu sezone 2005/06 in v celotni sezoni 2006/07. Dogovor je dosežen v skupnem interesu promocije in uveljavljanja slovenske košarke, ki si glede na uspehe reprezentančnih selekcij in klubov v Evropi in svetu to tudi zasluži. Na tiskovni konferenci je komisar Lige UPC Telemach Brane Ivanuš predstavil tekmovalni sistem, prisotni pa so bili tudi predstavniki klubov: Zagorje Banka Zasavje, Union Olimpija, Geoplin Slovan, Loka kava TCG.

Vojko Rovere, direktor UPC Telemacha:
»Del naše politike je tudi odgovornost do okolja v katerem delujemo. Kar nekaj časa smo iskali prostor, kjer bi se angažirali. Košarka ima v Sloveniji bogato tradicijo. Bilo bi škoda, če je ne bi podprli. Ponosni smo, da so naši partnerji družine UPC ravno preko slovenskih igralcev v NBA ligi slišali za Slovenijo.«

Mišo Letonja, predsednik Združenja prvoligašev:
»Dobili smo dobrega pokrovitelja, s pomočjo katerega se bo košarka v medijih, in ne le tam, dvignila na višji nivo. Upam, da nam s skupnimi močmi to uspe.«

Iztok Rems, generalni sekretar KZS:
»Kot so povedali že moji predhodniki, takšni projekti pokažejo pravi izid šele dolgoročno. Prepričan sem, da bo naše sodelovanje s podjetjem UPC TELEMACH dolgoročno. S tako uglednim podjetjem si lahko košarka zagotovi svoje mesto v medijih in olajša poslovanje posameznih klubov. Delovanje združenja je bilo v preteklosti dobro, v prihodnje pa bo še boljše. V delo bomo skušali vključiti čim več mladih košarkarjev ter povečati množičnost. Na začetko utegne biti nekaj porodnih težav, a sem optimist. S skupnimi močmi bomo ligo dvignili še na višji nivo!«

Razpored tekem ekipe Elektra Esotech v Ligi UPC Telemach - ligi za prvaka.

UPC Telemach d.o.o. je vodilni ponudnik televizijskih storitev in širokopasovnega interneta v Sloveniji. Po podatkih z dne 30. septembra 2005 je UPC Telemachovo omrežje dosegalo približno 125.000 gospodinjstev. Telemach dobavlja svoje storitve približno 122.400 naročnikom, vključujoč 107.500 naročnikov na kabelsko televizijo in 14.900 naročnikov na kabelski internet. Telemach je odvisna družba Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB)

Liberty Global, Inc. je vodilni mednarodni ponudnik televizijskih storitev, telefonije in širokopasovnega interneta v 16 državah, od tega v 13 državah v Evropi. Po podatkih z dne 30. septembra 2005 je omrežje Liberty Global-a dosegalo približno 23.5 miljonov potencialnih gospodinjstev. Liberty Global dobavlja svoje storitve približno 15.2 miljonom naročnikov, vključujoč 10.7 miljonov naročnikov na kabelsko televizijo, 2.6 milijonov naročnikov na širokopasovni internet in 1.8 telefonskih naročnikov.