Košarkarski klub Elektra je že več kot 65 let nosilec športne panoge košarka v Šaleški dolini (Šoštanj, Velenje in Šmartno ob Paki). V mladinskih selekcijah vsaj enkrat tedensko trenira okoli 200 mladih igralcev in igralk. Članska ekipa Elektra Šoštanj, ki je več sezon zapored uspešno nastopala tudi v 1.  slovenski košarkarski ligi, trenutno klubske barve zastopa v 2. slovenski košarkarski ligi.

ČLANSKA EKIPA
MLAJŠE SELEKCIJE in ŠOLA KOŠARKE

Domov > RSS kanali RSS kanali
Kaj je RSS?

RSS (Really Simple Syndication) predstavlja preprost način za zbiranje in hiter pregled informacij iz različnih spletnih virov. Tehnologija zasnovana na podlagi programskega jezika XML omogoča spletnim stranem, da uporabnike s pomočjo RSS kanalov nevsiljivo in v realnem času obveščajo o vsebinskih novostih. Uporabnik lahko s pomočjo RSS odjemalca pregleduje različne kanale in po želji dostopa do vsebin, ki ga zanimajo.

Kako uporabljam RSS?

Za dostopanje do RSS vsebin potrebujete RSS odjemalec. To je poseben program, ki zapisuje informacije, ki jih je pridobil iz različnih RSS kanalov. Katere kanale boste spremljali se odločite sami.

Kje lahko dobim RSS odjemalec?

Na spletu vam je na voljo mnogo različnih RSS odjemalcev. Med drugimi lahko izberete tudi katerega od odjemalcev iz spodnjega seznama:

Kako dodam RSS kanal?
  • RSS odjemalci:
    Postopek za dodajanje kanala:
    1. Kopirajte povezavo do RSS kanala.
    2. V vašem RSS odjemalcu izberite možnost za dodajanje novega RSS kanala (ponavadi "Add Feed..." ali "New Feed...") in vstavite povezavo.

• Mozilla Firefox:
    Spletni brskalnik vas na spletne strani, ki podpirajo tehnologijo RSS opozori s prikazom ikone (ponavadi v spodnjem desnem kotu brskalnika ali v naslovni vrstici). Ko na ikono kliknete z levim miškinim gumbom se vam prikaže seznam RSS kanalov, ki jih spletna stran ponuja. Ko izberete želen kanal se vam odpre okno, v katerem si izberete ime RSS kanala in lokacijo, kamor bo kanal shranjen. Za dodajanje dodatnih kanalov postopek ponavljate.

• Mozilla Thunderbird:
    V sklopu Tools izberete možnost Account settings in kliknite gumb Add account. Za tip računa izberite možnost RSS news & blogs. Kanale dodajate tako da izberete možnost Manage subscriptions in v okencu, ki se vam odpre kliknete gumb Add in vstavite povezavo do željenega RSS kanala.