Domov >  Novice > LIGA NOVA KBM: Lokalni derbi Hopsom s Polzele (03.04.2016) Ostale novice

Lokalni derbi je tokrat postregel z izjemno strelsko formo obeh ekip, saj smo na tekmi videli kar 22 zadetih trojk (9:13). Do sredine tretje četrtine je Elektra z razigranim Bojanom Đurico (23 točk) še nekako držala korak z gosti, nato pa je Bojan prejel 4. osebno napako in posledično odšel na klop. Polzelani so to izkoristili ter tekmo rutinirano pripeljali do konca. Priložnost so dobili vsi Elektrini igralci, ki so jo v večini dobro izkoristili. Pri Elektri sta zelo dobro odigrala tudi Aldin Hasić (19 točk in 5 asistenc) ter Jan Kosi, ki je dosegel dvojnega dvojčka (11 točk, 10 skokov). Ta poraz tudi pomeni, da se Elektra poslavlja od prvoligaškega statusa, saj za predzadnjo ekipo zaostaja za 6 zmag, do konca pa je le še 5 kol. 13. aprila v Šoštanj prihaja Portorož.

LIGA NOVA KBM ZA OBSTANEK, 5. KOLO

02.04.2016 20:00, Športna dvorana Šoštanj

ELEKTRA ŠOŠTANJ 70 - 100 HOPSI POLZELA

(21 - 26, 19 - 29, 17 - 22, 13 - 23)

Strelci za Elektro: Đurica 23 (3 skoki), Hasić 19 (6 skokov, 5 podaj, 3 ukradene žoge), Kosi J. 11 (10 skokov), Omladič 9 (4 skoki), Žnidar Petelinšek 4, Kosi T. 2, Bukovič G. 2.

Razpored in rezultati

Statistika KZS

Duško Maličević, trener Elektre Šoštanj: "Dokler so imeli dovolj moči so se fantje borili in držali priključek. Kasneje smo v igro poslali še ostale naše košarkarje, tako da so vsi dobili priložnost za igro. Gostje so zadeli več trojk, metali več prostih metov in zmagali."

Naslednja tekma:

6. kolo, 13.04.2016 20.00, Športna dvorana Šoštanj:

ELEKTRA ŠOŠTANJ : PORTOROŽ

LESTVICA LIGE NOVA KBM ZA OBSTANEK:

1. LTH Castings 13/2

2. Šenčur Gorenjska gradbena družba 8/7