Domov >  Novice > MVP 1. kroga Lige Telemach: David Collins in Boban Tomič (21.10.2012) Ostale novice

Avtor: Tomaž Sinigajda

Že uvodni krog nove sezone Lige Telemach je potrdil slutnje trenerjev, da bo prvi del izjemno izenačen. Tesno je bilo tudi na lestvici najkoristnejših igralcev kroga, kjer si prvo mesto delita Boban Tomič in David Andrew Collins.

Tomič: 38 minut, 25 točk (7/10 za dve, 2/5 za tri, 5/5 PM), 4 skoki, 5 podaj, 2 prid. žogi = statistični indeks 26.

V škofjeloškoi Športni dvorani Poden so že v uvodnem krogu Lige Telemach domači košarkarji napravili veliko presenečenje, potem ko so na kolena spravili domžalski Helios (83:79), polfinalista minule sezone Lige Telemach. Velik del zaslug za lep začetek sezone na Gorenjskem je imel razigrani Boban Tomič. Nekdanji reprezentant v mlajših kategorijah je v mesto pod Lubnikom prestopil pred začetkom te sezone, poprej pa je branil barve Rogaške Crystala, ki jo leta 2010 popeljal med prvoligaše. V Škofjo Loko se je vrnil po sezoni 2009/2010, ko je v dresu tedanjega TCG Mercatorja zaigral na dveh tekmah Lige Telemach. Pred to sezono se je mudil tudi na preizkušnji pri nemškem prvoligašu Mitteldeutscher Weissenfels.

Collins: 31 minut, 13 točk (6/7 za dve, 2/3 PM), 15 skokov, podaja, 3 blokade = 26.

Tudi visokorasli, 216 centimetrov visoki orjak šoštanjske Elektre je novinec v svojem moštvu, a ta, za razliko od Tomiča, z izvrstno igro ni uspel prinesti svoji ekipi prvega uspeha na vročem gostovanju v Laškem (59:52). Slovenija za 27-letnega Kanadčana ni novinka, saj je tu v drugem delu sezone 2009/2010 že branil barve Zlatoroga, kamor je prispel iz kolidža Bradley. Sledila je selitev na Ciper, pred vrnitvijo na Štajersko pa je branil barve ekipe St. John Mill Rats v prvi kanadski ligi.

PRVA PETERKA KOLA:

Boban Tomić (LTH Castings Mercator): 26.

David Andrew Collins (Elektra Šoštanj): 26.

Miha Vašl (Hopsi): 31 minut, 23 točk (7/8 za dve, 2/4 za tri, 3/4 PM), 6 skokov, 4 podaje) = 25.

Miloš Milkovič (Rogaška Crystal): 40 minut, 14 točk (5/8 za dve, 0/1 za tri, 4/5 PM), 12 skokov, 2 prid. žogi = 20.

Dejan Mlakar (Slovan): 40 minut, 22 točk (5/10 za dve, 2/6 za tri, 6/7 PM), 5 skokov, 2 podaji, prid. žoga = 19.

NAJBOLJŠI... STRELEC: Boban Tomić (LTH Castings Mercator) - 25 točk.

SKAKALEC: David Andrew Collins (Elektra Šoštanj) - 15 skokov.

PODAJALEC: Michael Thomas Venezia III (Tajfun) in Aleksander Tomić (Slovan) - 7 podaj