Košarkarski klub Elektra je že več kot 65 let nosilec športne panoge košarka v Šaleški dolini (Šoštanj, Velenje in Šmartno ob Paki). V mladinskih selekcijah vsaj enkrat tedensko trenira okoli 200 mladih igralcev in igralk. Članska ekipa Elektra Šoštanj, ki je več sezon zapored uspešno nastopala tudi v 1.  slovenski košarkarski ligi, trenutno klubske barve zastopa v 2. slovenski košarkarski ligi.

ČLANSKA EKIPA
MLAJŠE SELEKCIJE in ŠOLA KOŠARKE

Domov >  Novice > Zmaga Elektre na 9. memorialu Matjaža Natka (29.09.2012) Ostale novice

Avtor: Tomaž Sinigajda

Z današnjo finalno tekmo, se je končal 9. Memorial Matjaža Natka. V zelo razburljivi finalni tekmi se je o zmagi odločalo v zadnjih dveh minutah tekme. Z malce sreče, a povsem zasluženo, je lovoriko osvojila domača Elektra Šoštanj. V tekmi za tretje mesto je Rogaška Crystal z dobrim drugim polčasom premagala Hopse iz Polzele.

9. Natkov Memorial

Šoštanj 29.9.2012, ŠD ŠOŠTANJ ob 17.30

TEKMA ZA 3. MESTO

HOPSI POLZELA  : ROGAŠKA CRYSTAL  55-74

(11-15, 16-12, 14-28, 14-19)

Gledalcev: 50

Sodniki: Javor, Kolar, Fišer

Strelci:

Hopsi Polzela: Govedič 4, Fižoleto, Mežan 2, Korošec 5, Vranjkovič 10 (1x3), Vašl 24 (3x3), Sever 1, Tepić, Koritnik, Perger, Osolnik 5 (1x3), Hannibal 4;

Rogaška Crystal: Jotić 3 (1x3), Koštomaj, Horvat 5 (1x3), Barač 13, Milašinović 10 (2x3), Petrović 6, Klinac 2, Mijović 21 (3x3), Miljković 8, Smajlović 6, Polajžer, Cmerešek;

Opis tekme

V tekmi za 3. mesto se je predvsem v prvem polčasu odvijal zelo izenačen obračun. Ekipa Rogaške vseskozi držala nekaj točk prednosti, a vztrajni Hopsi so jih do polčasa ulovili in na počitek sta ekipi odšli izenačeni (27:27). V drugem polčasu so znova bolje začeli igralci Rogaške, ki so nato prevladovali skozi celotno tretjo četrtino in si pred zadnjo četrtino nabrali zajetnih 14 točk prednosti, kar so nato rutinirano obranili oz do konca tekme še zvišali razliko in zasluženo osvojili 3. mesto na 9. Memorialu Matjaža Natka.   Šoštanj 29.9.2012, ŠD ŠOŠTANJ ob 20.00

TEKMA ZA 1. MESTO

ELEKTRA ŠOŠTANJ : TAJFUN  67-62

(23-11, 10-17, 19-17, 15-17)

Gledalcev: 200

Sodnika: Jeršan, Pur, Zovko

Strelci:

Elektra Šoštanj: Šlutej, Hasić, Puc, Zagorc 13, Julević 14 (1x3), Collins 5, Bukovič 2, Pajević 4 (1x3), Podvršnik 13 (1x3), Brčina 1, Lekić 6, Atanacković 9 (2x3);

Tajfun: Pelc 7, Oset, Sebič M. 2, Držić 2, Venezia 19 (1x3), Primorac, Ferme 2, Sebič S. 11 (1x3), Zimić 13, Škoberne;

Opis tekme

Na tekmi za 1. mesto na 9. Natkovem memorialu se je domača Elektra pomerila z ekipo Tajfun. V ponovitvi lanskoletnega finala smo gledali borbeno in dinamično košarko. Prvo četrtino je dobila domača ekipa, ki je z izjemno obrambo in s hitrimi protinapadi prevladovala na igrišču (delni rezultat 16:0). V drugi četrtini so se igralci Tajfuna zbrali in pokazali malo boljšo igro ter znižali razliko na samo 5 točk, kar je obetalo zanimiv drugi polčas.

V tretji četrtini igra obeh ekip ni bila najlepša. Čvrsti obrambi, veliko borbenosti in taktičnih zamisli tako enih kot drugih, ki pa niso bistveno spremenile poteka dogajanja na igrišču, saj je Elektra uspela zadržati majhno prednost pred zadnjo četrtino. Obe ekipi sta v zadnjo četrtino stopili z veliko željo po zmagi.

Tri minute pred koncem je bil rezultat skoraj poravnan (57:56 za Elektro) in obetala se je razburljiva končnica. V igri prekrškov in izvajanja prostih metov je veliko zbranost pokazala domača ekipa (izkazal se je domači kapetan Julević), ki se je tako uspela maščevati ekipi iz Šentjurja za poraz v lanskoletnem finalu memoriala.

Po končanem finalnem dvoboju je sledila še zaključna slovesnost in podelitev pokalov. Pokale sta podeljevala predsednik KK Elektra, g. Marko Štrigl in župan občine Šoštanj g. Darko Menih. Za najboljšega strelca turnirja je bil proglašen Milivoje Mijovič iz ekipe Rogaška Crystal (36 točk na dveh tekmah) in za najboljšega igralca turnirja kapetan Elektre, Mensud Julević.

KONČNI VRSTNI RED 9. memoriala Matjaža Natka:

-       1. Elektra Šoštanj (trener Sebastjan Krašovec)

-       2. Tajfun (trener Damjan Novaković)

-       3. Rogaška Crystal (trener Dragan Višnjevac)

-       4. Hopsi Polzela (trener Jernej Kobale)

-       Najboljši strelec turnirja: Milivoje Mijović (Rogaška Crystal)

-       Najboljši igralec turnirja: Mensud Julević (Elektra Šoštanj)