Domov >  Novice > Elektra Esotech na turneji v Srbiji - DOPOLNJENO (17.09.2008) Ostale novice

Avtor: Bojan Rotovnik

Članska ekipa Elektre je v okviru priprav na novo sezono na enotedenski turneji v Srbiji. Odigrala je že dve prijateljski tekmi in sicer z Mašincem iz Kraljeva in Borcem iz Čačka.

Elektra Esotech na turneji v Srbiji

MAŠINAC KRALJEVO : ELEKTRA ESOTECH 66 : 83 (20:25, 21:23, 12:22, 13:13)

15.9.2008, Sportska dvorana Kraljevo, sodniki: Neškovič, Maričič in Markovič, gledalcev 200

Elektra Esotech: Golež, Bujan, Džambič 9, Horvat 4, Tajnik 10, Čosič, Mravljak, Novak 13, Sjekloča 13, Čup 17, Ivanovič 13 in Lekič 2.

Elektra Esotech je na svoji prvi prijateljski tekmi na turneji v Srbiji igrala proti domačinom, prvoligaški ekipi Mašinca iz Kraljeva. Igralci Elektre so prikazal kolektivno igro, tako v obrambi kot napadu. Elektra je razen v uvodnih minutah vodila celotno srečanje in imela igro pod nadzorom vse do konca srečanja, ki ga je dobila s 17 točkami razlike.

BORAC ČAČAK : ELEKTRA ESOTECH 78:70 (29:18,26:23,27:16,18:27)

16.9.2008, Sportska dvorana Čačak, gledalcev 100

Čup 16, Ivanovič 11, Sjekloča 6, Horvat 14, Džambič 13, Bujan 2, Mravljak 2, Tajnik6

Favorizirani domači igralci, ki imajo visoke cilje v prihajajoči sezoni v srbski ligi, so ležerno začeli srečanje. S pokrivanjem čez celotno igrišče in dobro izvedenimi akcijami so igralci Elektre Esotech kmalu povedli in vodili do konca polčasa, ki so ga dobili za 10 točk razlike, medtem ko so v 2 četrtini vodili že s 16 točkami razlike. Trener domače ekipe je imel v polčasu temeljit in predvsem zelo glasen pogovor s svojimi igralci, ki so v drugem polčasu bolje zaigrali in do konca 3 četrtine ujeli igralce Elektre. Ekipi sta bili do 36 minute tesno skupaj, nato pa je igralcem Elektre zmanjkalo moči in domači igralci so to izkoristili in na koncu zmagali z 9 točkami razlike. K zmagi pa so jim pomagali tudi sodniki, ki imajo v Čačku poseben sloves. Naj omenimo še to, da je Elektra nastopila brez Ernesta Novaka, ki je na jutranjem treningu staknil manjšo poškodbe mišice na hrbtu, tako da je igralce spodbujal iz klopi za rezervne igralce.

Napredak Kruševac – Elektra Esotech 94:80 (30:14, 24:24,22:23,18:19)

Ivanovič 22, Horvat 11, Bujan 1, Čup 15, Mravljak 12, Lekič 4,  Đambič 8. Tajnik 4, Sjekloča 3

Ergonom Niš – Elektra Esotech 100:88

Čup 24, Mravljak 3, Horvat 21, Bujan 20, Džambič 10, Tajnik 6, Čosič 4