Domov >  Novice > Elektra ni stresla Krke (30.03.2008) Ostale novice

Avtor: Duško Supič

Marcelić (22 točk), Sorrentine (17 točk) in Balažič (15 točk, 12 skokov) so praktično sami premagali zasedbo Elektre Esotecha, ki po dveh krogih ostaja brez zmage, nasprotno kot Novomeščani, ki so zabeležili drugo zmago.

Elektra ni "stresla" Krke

Elektra Esotech : Krka 63:70 (17:17, 20:24, 12:15, 14:14)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Lovšin, Horvat (oba Ljubljana), Pur (Šmarje pri Jelšah).

Elektra Esotech: Ličartovsky 6, Ivanovič 9 (4:4), Kunc 10 (6:6), Vrečko 12 (3:3), Jeršin 4 (2:2), Goršek 4 (2:2), Bubnić 18 (5:5).

Krka: Mihailovič 9 (3:3), Sebič 2, Sorrentine 17 (1:2), Marcelić 22 (4:4), Rakočević 2 (0:2), Krivec 3 (1:2), Balažič 15 (3:4).

Prvi polčas je bil povsem izenačen, najvišjo prednost pa so imeli gostje pri rezultatu 33:27. Začetek drugega dela je sliko na semaforju povsem obrnil. Gostitelji so potrebovali več kot dve minuti, da so dosegli prvi koš - medtem je bila Krka že pri 48:37, ter še tri nadaljnje za drugega. Novomeščani so spretno kaznovali neučinkovitost Šoštanjčanov in si priigrali vodstvo, ki ga niso več izpustili iz rok. Prav v zaključku tekme se je Elektra približala na 63:69 ter tako vsaj delno omilila poraz.

V naslednjem krogu bo Krka gostila Union Olimpijo, Elektra Esotech pa bo gostovala pri Geoplinu Slovanu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Tokrat je zmago slavila ekipa z večji proračunom, ki je uspeh potrebovalo za izpolnitev zadanih ciljev."

Rade Mijanovič
, trener Krke: "Za zmago bi čestital ekipi ter tudi mojemu pomočniku Leonu Stipaničevu, ki je tekmece odlično analiziral. Zmagali smo povsem zasluženo, na začetku drugega polčasa prešli v vodstvo s 14 točkami, nato pa z rutinirano igro dvoboj mirno pripeljali do konca. A časa za proslavljanje ni, saj se moramo dobro pripraviti in spočiti za nadaljevanje lige UPC Telemach za prvaka."

Lestvica po 2. krogu:

1.     Krka     2-0     44